O produktach Global Healing Center

SPAGYREX jest konceptem zimnego wyciągu ziół zachowywującą ich wysoką potencję zdrowotną. Surowy wyciąg zielarski który jest sformułowany w ten sposób smakuje i pachnie zupełnie jak naturalna roślina zerwana na dziko. Badania Dr. Groupa co do najlepszych metod naturalnej ekstrakcji ziół zaczęły się kiedy studiował pracę najsłynniejszych zielarzy XVI wieku i naukowców między innymi Paracelsusa. Paracelsus był znany z odtworzenia procesu transmutacji i preparacji surowych ziół na eliksir poprzez separację różnych komponentów ziół a następnie ich rekombinację. Aby tą technikę opisać nazwał ją słowem SPAGYRIA (spagyry) które oznacza ekstrakt i słowem AGIERO które oznacza jego rekombinację.  

 Global Healing Center zapożyczyło tą orginalną technikę i dodało do tego najnowsze metody alechemicznego procesu bazowane na systemie  Spagyry. Wykorzystano tą metodę aby stworzyć bezalkoholowe SPAGYREX surowe ekstrakty ziół o wysokiej potencji. Ta metoda łączy dawną i teraźniejszą technologię i kreuje wielostopniowe alchemiczne ekstrakty zimnej techniki. Proces ten polega na rekombinacji wszystkich składników zioła i ekstrakcji jego najbardziej skutecznie uzdrawiających esencji.  Rezultatem jest niespotykany produkt który jest utworzony na podstawie starożytnej wiedzy ziołowej alchemii (siły procesu transmutacji substancji powszechnej w substancje o maksymalnym działaniu) i jest zinterpretowany w świetle nowoczesnej herbalogii. 

 1.  Najpierw wybrane jest zioło które rośnie naturalnych, ekologicznych warunkach aby zmaksymalizować jego wartość i potencję. 

2. Zioło to następnie jest bardzo uważnie  wysuszone w niskiej temperaturze i niskiej wilgotności ze specyficznym procentem wilgoci, aby surowe jego składniki botaniczne mogły być przetworzone w fazie ciekłej produkcji. 

3. Następnie zioło to przechodzi przez obróbkę zimną, technikę która w zależności od tego jaka część tego zioła jest użyta: liść, łodyga lub kwiat trwa od 5 do 60 dni. Proces zimnej obróbki jest bardzo ważny, pozwala zachować składniki rośliny włącznie z jej enzymami, witaminami i kofaktorami potrzebnymi dla naszego organizmu pochodzącymi z gleby oraz delikatnymi olejkami aromatycznymi i kompleksami które zachowują właściwości energetyczne. 

4.  Następną fazą jest zatrzymanie wagi molekularnej zioła, jego specyficznych aromatycznych komponentów i steroli między innymi tłuszczy, polisacharydów gęstych i innych składników w kompletnej oryginalnej synergii o nienaruszonym stanie stosunkowym. Używany jest w tym procesie specjalny czynnik termodynamiczny, punkt wrażliwości ciśnieniowej, wysoka energia, pulsacja dźwiękowa oraz technologia nanoemulsji. Inwencja tej części procesu i technologii trwała ponad 10 lat i była kooperacją pomiędzy Global Healing Center, Dr. Groupem i dwoma czołowymi fizykami w USA. Rezultatem końcowym był wysoko naładowany bioprzyswajalny stabilny roztwór silnego ekstraktu ziołowego. 

5.  Następnym krokiem produkcji był krok doprecyzowania i koncentracji składników śladowych i elementów gorzkich które są najtrudniejsze do wydobycia z roślinnej celulozy i matriksu białek roślinnych. Końcowy materiał ziołowy który się nazywa MARC jest w ten sposób rozproszony że pozostaje on w osadzie połączonych błonników węglowych i jest pozbawiony kompletnie minerałów, pierwiastków śladowych pierwszorzędnych drugorzędnych i trzeciorzędnych roztworów, enzymów i  kofaktorów które teraz są czescią ziołowego ekstraktu.  6.  Następnie wszystkie energetyczne i ciekłe komponenty otrzymane z powyższych procesów są ponownie połączone aby stworzyć harmonijny super naładowany surowy ekstrakt roślinny. Ekstrakty ziół Global Healing Center nie są wyciągane za pomocą alkoholu tak jak większość innych na rynku. Są one wkomponowane w ekologiczną zawiesinę roślinnej gliceryny w prawifłowy sposób. To jest bardzo ważne ponieważ wiele form ekstraktów glicerynowych na rynku najpierw jest poddawane ekstrakcji alkoholowej a potem jest wyodrębnione i przed zmieszaniem z glicerynowym ekstraktem jest przechowywane w alkoholu. Proces ten ma denaturalizujący efekt i niszczy wiele ważnych składników zioła. Global Healing Center w produkcji swoich ziół zachowuje wszystkie botaniczne składniki i stabilizuje szereg komponentów i energetycznych zasobów roślin w związku ze swoim unikalnym chemicznym procesem. Finałowy produkt SPAGYREX  jest nieporównywalny w smaku i aromacie oraz kolorze i przypomina on rośliny jak gdyby były po prostu zebrane z pola. Produkty SPAGYREX są bardziej skoncentrowane i bardziej bioprzyswajalne niż komponenty znajdujące się w roślinach w naturze z zachowaniem wszystkich pierwiastków śladowych, fytonutrientów oraz lipogilicznych i hydrofilicznych komponentów roślin. Produkcja każdej serii ziół trwa od jednego do sześciu miesięcy.  Produkty SPAGYREX mogą być użyte do uzupełnienia fizycznych niedoborów, zatrzymania procesów chorób a także naprawy balansu emocjonalnego.