7 powodów, dla których warto zrobić OCZYSZCZANIE lub DETOKS

7 powodów, dla których warto zrobić OCZYSZCZANIE lub DETOX

Napisane przez dr Edward Group


 Czy często się męczysz lub czujesz, że masz „mgłę mózgową”? Czy masz niedoskonałości skóry, których nie możesz się pozbyć? A może po prostu od czasu do czasu czujesz się wzdęty lub masz zaparcia?


Kiedy jesz cukier, gluten, mięso, nabiał i inne pokarmy, które nie są dla ciebie dobre, twoje ciało informuje cię o wzdęciach, zaparciach, złej skórze lub innych problemach. Ale jedzenie to nie jedyny problem. Od chwili, gdy rano otworzysz oczy, aby przygotować się do pracy, nasz współczesny świat jest zalany toksycznymi chemikaliami, metalami ciężkimi i alergenami, takimi jak pleśń.


Czy wiesz, że możesz to odwrócić lub poprawić niektóre szkody spowodowane przez toksyny i złe wybory żywieniowe, wykonując detoks lub oczyszczanie? Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś oczyszczania, czytaj dalej.


7 powodów, dla których warto zrobić detox

Być może słyszałeś o oczyszczaniu lub detoksykacji, ale nie wiesz, czy to pomoże. Oto kilka powodów do oczyszczenia! Oczyszczanie lub detox to sprawdzony sposób na rozpoczęcie od nowa i zapoczątkowanie zdrowych nawyków. Czy widzisz siebie w którymkolwiek z tych scenariuszy?


  1. Nie mogę schudnąć!

Współcześni guru fitnessu chcą, abyś uwierzył, że kluczem do utraty wagi jest formuła kalorii wchodzących i spalanych – z dodatkiem ćwiczeń na dokładkę. Ale mniej jedzenia i ćwiczeń nie zawsze wystarcza.


Detoksykacja może pozbyć się toksyn, które powstrzymują Cię przed osiągnięciem idealnej wagi. Usunięcie zanieczyszczeń z diety, nawet tymczasowo, nie tylko zmniejsza tkankę tłuszczową i obwód talii, ale także promuje prawidłowy poziom cholesterolu, trójglicerydów i glukozy we krwi!


Oczyszczanie, czasami znane jako dieta detoksykująca lub detoksykacja, może zmniejszyć apetyt na słodkie potrawy, a wszyscy wiemy, że nadmiar cukru prowadzi do przybierania na wadze. Mniej słodyczy może spowodować schudnięcie! Chcesz jeszcze lepsze wieści? Oczyszczanie nawet przez krótki okres czasu może spowodować ciągłą utratę wagi kilka tygodni później.


Oczyszczanie jest również doskonałym punktem wyjścia do zmiany sposobu odżywiania. Pomyśl o oczyszczaniu jako o czymś, co wprowadza Cię w zdrowy tryb życia z lepszymi wzorcami żywieniowymi!


  1. Cały czas jestem zmęczony

Czy boisz się dźwięku budzika każdego ranka? Wielu z nas pracuje codziennie z niewielką ilością energii lub bez energii, czując się ospale i wyczerpanie — ale nie potrafi zrozumieć, dlaczego.


Detoksykacja organizmu może zmienić poziom energii i jakość snu na lepsze. To właśnie odkryła Debi D., kierownik sprzedaży z Camas w stanie Waszyngton, kiedy rzuciła cukier.


„Mój sen jest lepszy” – mówi Debi. „Wcześniej budziłam się kilka razy w nocy i po południu czułam się ospała, więc pragnęłam cukru jako środka wzmacniającego. Teraz, bez cukru, cały czas czuję się wypoczęta i nie dostaję tego popołudniowego załamania ”.


To nie tylko detoks cukrowy, który przyniesie Ci więcej energii. Prawie każdy rodzaj oczyszczania spowoduje usunięcie szkodliwych toksyn i wyborów żywieniowych, przynosząc więcej energii – chociaż możesz doświadczyć „kryzysu oczyszczania” w pierwszych dniach samego oczyszczania.


  1. Czuję się wzdęty i mam zaparcia

Problemy trawienne, takie jak wzdęcia, zaparcia, gazy lub biegunka, sygnalizują, że coś chce przyciągnać twoją uwagę. Detoks jest jak naciśnięcie przycisku resetowania jelit. Czy wiesz, że oczyszczanie może również usunąć kał nagromadzony w jelicie grubym (okrężnicy)?


W szczególności oczyszczanie z owoców i soków owocowych może poprawić skład mikroflory jelitowej – równowagę między dobrymi a szkodliwymi drobnoustrojami żyjącymi w jelitach. Twoja mikrobiota jelitowa wpływa nie tylko na trawienie, ale także na nastrój, zdrowie skóry i układ odpornościowy.


Ponieważ każde dobre oczyszczanie wiąże się z wyeliminowaniem niezdrowych wyborów żywieniowych — w tym soi, glutenu, mięsa, nabiału — daje odpocząć Twojemu układowi trawiennemu. Kiedy ponownie wprowadzasz pokarmy (najlepiej jeden po drugim), możesz określić, które z nich powodują problemy trawienne, których chcesz uniknąć.


Wiele osób twierdzi, że po oczyszczeniu ich wypróżnienia są bardziej regularne, co zmniejsza gazy i wzdęcia – zwłaszcza jeśli później zastosujesz wysokiej jakości probiotyk.


  1. Chcę wyglądać i czuć się młodziej

Kiedy usuniesz toksyny, które zadomowiły się w twoim ciele, zaczniesz zauważać różnicę w swojej skórze i ogólnym zachowaniu. Spożywanie większej ilości organicznych owoców i warzyw podczas oczyszczania zwiększy spożycie antyoksydantów, eliminując uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki i zmniejszając stan zapalny.


Debi odkryła, że ​​blask z jej młodszych lat powrócił po detoksie.


„Moja skóra była lepsza i zaczęła świecić! Moja skóra była również bardziej elastyczna. Moja twarz i dłonie nie były już opuchnięte. Zauważyłam nawet, że zniknęły czarne cienie pod oczami” – mówi Debi.


Część tej „poświaty” może pochodzić z równoważenia systemów naszego ciała. Na przykład, oczyszczanie promuje prawidłowy poziom cukru we krwi, cholesterolu i trójglicerydów, co nie może nie pokazać się na zewnątrz!


  1. Mój mózg jest zamglony

Czy kiedykolwiek czułeś, że twój mózg jest w gęstej mgle, która nie pozwala ci się skoncentrować ani zapamiętać? W niektóre dni nawet proste zadania, takie jak pisanie listy zakupów, mogą wydawać się przytłaczające.


Ta tak zwana mgła mózgowa może powstać nie tylko na skutek zmian hormonalnych, otyłości i stresu, ale także z ekspozycji na toksyny (a stres działa jak toksyna!). Toksyny mogą przedostawać się do organizmu, w tym do mózgu. , powodując stan zapalny. Jeśli nie jesz odpowiednich pokarmów, nie dostarczasz sobie składników odżywczych potrzebnych do najlepszego funkcjonowania.


„Największą rzeczą, jaką zauważyłam, była poprawa mojej zdolności koncentracji w ciągu dnia” – mówi Courtney K., dyrektorka operacyjna w Austin w Teksasie. „Przy mojej typowej diecie moje skupienie było raz ostre jak laser, a potem nie byłabym w stanie skupić się na niczym. Od czasu detoksu moja zdolność koncentracji była znacznie bardziej spójna”.


„Zauważyłam też lepszą retencję pamięci” – dodaje. „Przed detoksem miałem słabą pamięć krótkotrwałą. Teraz jest bardziej prawdopodobne, że zapamiętuję rzeczy bez konieczności robienia obszernych notatek”.


  1. Moje alergie i katar nie kończą się

Toksyny i chemikalia w powietrzu wokół ciebie mogą podrażnić wyściółkę nosa i sprawić, że będziesz cały czas sięgać po pudełko chusteczek.


Istnieje również połączenie między jelitami a zatokami.  Zaburzenia mikroflory jelitowej mogą wpływać na zatoki i powodować katar. Spożywanie nabiału, którego nie polecam, może zwiększyć produkcję śluzu, a nawet zachorowalność na astmę. 


„Kiedyś miałem zapchane zatoki związane z sezonowymi alergiami i jedzeniem. Kiedyś codziennie brałem pigułki przeciwalergiczne. Czasami miałem bóle głowy z powodu zapchanych zatok” – mówi Shannon J. z Sarasoty na Florydzie, która zauważyła duże zmiany po siedmiu dniach oczyszczenia ciała.


„Zdecydowanie pomogło mi to zmniejszyć zapchanie i poranny śluz” – dodaje. „Oczyszczanie pomogło mi zrozumieć, że moje przekrwienie wystąpiło, gdy jadłam gluten. Moje objawy ustąpiły po oczyszczeniu, a poranne przekrwienie zniknęło”.


  1. Cały czas czuję się zestresowany

Czy denerwujesz się podczas oczekiwania w kolejce lub podczas jazdy? Czy masz bóle brzucha lub nawracające bóle głowy? Mogą to być oznaki, że codziennie doświadczasz zbyt dużego stresu. Stres zwiększa ryzyko zachorowania i powoduje wiele innych problemów, takich jak bóle głowy, problemy trawienne, gniew i inne.


Czasami odczuwasz stres, ponieważ nie dostarczasz swojemu organizmowi najlepszego pożywienia dla optymalnego zdrowia. Ale czasami toksyny w środowisku mogą gromadzić się, objawiając się bólami głowy lub innymi problemami.


Detoks nie tylko eliminuje szkodliwe substancje — złe wybory żywieniowe i toksyny — które sprawiają, że źle się czujesz, ale daje Ci szansę, aby zacząć od nowa. Ważne jest również odcięcie alkoholu podczas oczyszczania.


Wiele osób traktuje post i oczyszczanie jako czas duchowy lub czas na refleksję nad swoim życiem i priorytetami. Podczas każdego oczyszczania zalecam angażowanie się w terapie wspomagające, takie jak masaż, akupunktura, ćwiczenia głębokiego oddychania, joga i medytacja.Przyniosą one również więcej spokoju w twoim życiu.


Jakie jest najlepsze oczyszczanie?

Jeśli nigdy wcześniej nie oczyszczałeś się i szukasz czegoś prostego, polecam zacząć od Diety Oczyszczającej. Jest to po prostu sposób na usunięcie z diety nabiału, mięsa, zbóż zawierających gluten i przetworzonych produktów, jednocześnie wprowadzając do planów posiłków więcej owoców, warzyw, orzechów i nasion. Ograniczysz również przetworzoną żywność, wybierając te w bardziej naturalnym stanie.


Jeśli jesteś gotowy na coś bardziej uporządkowanego, możesz wypróbować Program Oczyszczania Jelit Global Healing™. Ten 6-dniowy program obejmuje przestrzeganie diety oczyszczającej ciała — lub bardziej zaawansowanej diety opartej na owocach — podczas przyjmowania Oxy-Powder®, środka do oczyszczania jelit na bazie tlenu i Latero-Flora™, probiotyku z jednym szczepem, który usuwa szkodliwe organizmy z jelit.


Punkty do zapamiętania

Nasz świat jest wypełniony chemikaliami i toksynami, które wpływają na Twój organizm. Jedzenie, które jesz, może pogorszyć sytuację. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy oczyszczanie jest dla Ciebie odpowiednie, ale nie wiesz, co może dla Ciebie zrobić?


Oczyszczanie może pomóc, jeśli czujesz się bardzo zmęczony lub zestresowany, doświadczasz sporadycznych, ale frustrujących zaparć, wzdęć lub innych dolegliwości trawiennych, nie możesz schudnąć lub masz mgłę mózgową. Oczyszczanie może nadać Twojej skórze zdrowy blask, a nawet sprawić, że będziesz wyglądać młodziej!


Eliminując pokarmy, które często wywołują reakcje jelitowe, takie jak gluten, nabiał, mięso i sztuczne konserwanty, w krótkim czasie tworzysz zdrowszy ekosystem w jelitach. Może to poprawić trawienie, dostarczyć więcej energii i zapewnić lepszy sen.